Kodu · nõu · Tooted ·

Kuidas kiiresti sulatada hakkliha - kana, kala, liha?

Sügavkülmiku täitmisest pooltoodetega ei piisa, tuleb meeles pidada ka need õigeaegselt sulatamiseks välja võtta. Kui mälu ebaõnnestub, pole hakkliha kiire sulatamine keeruline. Olenevalt valitud meetodist võtab see aega 10 kuni 120 minutit.

Sulatatud hakkliha

Kõik kiirsulatusmeetodid

Hakkliha sulatamiseks on 7 võimalust:

• Külmkapis. Reeglite kohaselt tuleb kõik tooted kiiresti külmutada ja aeglaselt sulatada. Hakkliha pole erand. Kõige parem on see eelnevalt kaussi panna ja külmkappi panna. Siis jääb see võimalikult maitsev, mahlane ega lähe raisku. 1 kg kaaluva hakkliha sulatusaeg on 24 tundi.
  • Toas laua peal. Toatemperatuuril sulab külmutatud toit kiiremini – 6 tunniga. Kuid see võib kaduda, kui temperatuur on liiga kõrge.
  • Külmas vees. Hakkliha sulatamise kiirendamiseks võite selle panna paksu kilekotti (või veel parem, kahte) ja kasta vette. Sel juhul on see kasutusvalmis 120 minuti pärast.
  • Kuumas vees. Kui asetate pooltoote kuuma vedeliku sisse, sulab see 40 minutiga. Kuid kvaliteet kannatab suuresti. Liha küpseb servadest ning valmistatud roog on kuiv ja maitsetu.
  • Aeglases pliidis. Aseta hakkliha sõelale, lisa vesi ja vali küpsetusrežiim “aur”. Kaas tuleks lahti jätta.Tänu niiskusest küllastunud aurule jääb toode mahlane. Kuid on oluline, et ta ei hakkaks valmistuma. Selleks pööratakse see perioodiliselt ümber. See meetod võtab pool tundi.
  • Ahjus. Me räägime sulatamisest erirežiimis. Aktiveerimisel pihustatakse toodet sooja õhujugadega (umbes 30 kraadi). Sulatamine toimub sujuvalt ja võtab aega 40 minutit. Pooltoodete kvaliteet on täielikult säilinud.
  • Mikrolaineahjus. Sulatuskiiruse rekordihoidja. Sõltuvalt mikrolaineahju mudelist ja hakkliha tüübist võtab kogu protseduur aega 10 kuni 15 minutit. Selleks, et pooltoode sulataks ühtlaselt, peate selle selle aja jooksul 2-3 korda ümber pöörama, mitte üks kord, nagu juhistes öeldud.

Mikrolaineahjus++

Life hack: seo hakkliha kotti ja aseta 5–7 minutiks jooksva külma vee alla. Seejärel pakkige lahti ja jagage väikesteks tükkideks. See vähendab sulatusaega 2 korda.

Kuidas on parim viis kanahakkliha, liha ja kala sulatamiseks?

Erinevat tüüpi hakkliha sulatamine erinevatel kiirustel. Kala sulab kõige kiiremini (mikrolaineahjus 10 minutit), teisel kohal on kana (12 minutit) ja kolmandal liha (15 minutit). Lisaks hakkavad nad küpsetama erinevatel temperatuuridel. Kui hakklihale sobivad termilised sulatusmeetodid, siis kana ja kala puhul mitte. Valk kõverdub kiiresti servade ümber ja pooltoode kaotab oma mahlasuse.

Kanahakkliha plastnõus

Kana

Kanahakkliha ise on veidi kuiv. Et kana mahla täielikult ei kaotaks, on kõige parem kasutada sulatamiseks külma vett.

Kuidas protsessi võimalikult palju kiirendada?

1. Asetage toode kotti ja asetage see 5–7 minutiks jooksva kraanivee alla.
  2. Jahvatage, sulgege uuesti kotti ja pange suurde kaussi (mida suurem, seda parem).
  3. Täida külma veega.
  4. Kui toode ei ole veerand tunni pärast üles sulanud, vahetage vedelik välja.

Külmutatud hakkliha

Kala

Kalahakkliha on kõige kapriissem. Kodus on parem see külmkapis sulatada. Toatemperatuuril kaob see kiiresti. Kuid võite natuke petta:

1. Hoidke pakendatud pooltoodet kraani all 10 minutit.
  2. Lõika tükkideks ja aseta külmkappi.
  3. Umbes poole tunni või tunniga muutub see plastiliseks ja pehmeks.

Hakkliha sügavkülma kotis

Liha

Veiseliha, sealiha, sea-veiseliha ja muu hakkliha talub kõiki järgmisi sulatamisviise:

• külmikus;
  • laua peal;
  • vees;
  • aeglases pliidis;
  • ahjus;
  • mikrolaineahjus.

Seetõttu valige julgelt see, mis teile kõige rohkem meeldib.

Pärast sulatamist tuleks hakkliha kohe ära kasutada. Säilitamine ei ole lubatud.

Hakkliha sulatamine külmkapis

Kas külmutatud hakklihast on võimalik midagi valmistada?
Kuidas külmutada hakkliha ilma sulatamisele palju aega kulutamata?

Nagu näete, saab hakkliha, kala ja kana sulatada kiiresti ja ilma mikrolaineahjuta. Muidugi peate kulutama natuke aega ja vaeva. Kuid pere (külalised) on lühikese ajaga õnnelik, täis ja toidetud.

Kas teil on oma viis hakkliha sulatamiseks? Jaga kommentaarides!